Jak dbać o przedłużone paznokcie

JAK DBAĆ O PRZEDŁUŻONE PAZNOKCIE?

Klientki często myślą, że przedłużone paznokcie powinny się długo trzymać i wspaniale prezentować przez przynajmniej 4 – 5 tygodni.

Niestety, często nie biorą pod uwagę faktu, że takie paznokcie trzeba odpowiednio pielęgnować i regularnie je uzupełniać.
Najlepiej zadzwonić w celu umówienia się na wizytę po upływie 3 tygodni (po przedłużaniu) i zarezerwować termin na następny tydzień.
Odradzam czekanie aż paznokcie same „spadną”, lub/i się połamią i odkładanie wizyty na później. Takich paznokci nie ma wtedy możliwości dopełnić, ponieważ odrost jest już zbyt duży i masa może odwarstwiać się od naturalnej płytki paznokcia. Wydłużanie czasu jest również niebezpieczne, ponieważ paznokcie te są ciągle narażone na złamania, które mogą obejmować również naturalną płytkę paznokcia (nawet przy lekkim uderzeniu), a w skrajnych przypadkach przy mocnym szarpnięciu (np.drzwiami od auta) nawet zerwanie naturalnej płytki i wtedy niestety pozostaje jedynie oczekiwanie, aż paznokieć odrośnie,nawet do kilku miesięcy w zależności od szybkości wzrostu paznokcia, a możliwości przedłużenia nie ma!

Domowa pielęgnacja jest bardzo ważna

1. Przede wszystkim przy wykonywaniu wszelkich prac domowych należy zakładać gumowe rękawiczki. Detergenty znajdujące się w środkach czyszczących oraz ciągłe moczenie dłoni, źle wpływają na masę(akryl, żel jak i również tipsa ), nie wypominając o skórze.

2. Należy uważać przy wykonywaniu codziennych czynności. Typowym, bardzo częstym przypadkiem złamania się paznokci jest silne uderzenie wolnym brzegiem np. o ścianę, Często Panie używają swoich paznokci jako otwieracza do puszek, co również powoduje osłabienie konstrukcji.

3. Nie wolno samemu majsterkować przy paznokciach. Oprócz ich delikatnego przypiłowania wolnego brzegu, nie wolno naruszać struktury paznokcia, gdyż może to spowodować uszkodzenie. Nie wolno również obcinać przedłużonych paznokci cążkami do paznokci w celu ich skrócenia, bo może to być powodem pęknięcia całego paznokcia.Należy używać do tego pilnika papierowego najlepiej o ziarnistości 180.

4. Uszkodzenie paznokcia, naderwanie lub złamanie należy zgłaszać bezpośrednio do kosmetyczki.

5. Używać bezacetonowych zmywaczy. Aceton rozpuszcza akryl oraz tips.

6. Stosować olejki i kremy pielęgnacyjne , dzięki czemu skóra wokół paznokci będzie delikatna i zdrowa.

7. Co 3-4 tygodnie należy paznokcie dopełniać (czas ten jest uzależniony od indywidualnego wzrostu paznokci)

8. Nie wolno samemu próbować „zdejmować” przedłużonych paznokci.Nie obgryzajmy i nie odrywajmy ich, ponieważ powoduje to niszczenie naturalnej płytki, a przy dłuższym praktykowaniu trwałe deformacje paznokci.I wtedy takie osoby uważają, że akryl czy żel niszczy paznokcie, a niszczone są właśnie przez nieumiejętne ich „zdejmowanie”. Zmiany płytki paznokcia często są nieodwracalne.